Board of Directors

Officers

David Noss

President

RSH Architects

John Paul Busse

President-Elect

F.J. Busse Company, Inc.

John P. Morris III

Vice President

J.J. Morris & Sons Inc.

Eric Pascucci

Treasurer

P.J. Dick

Del Walker

Executive Director / Secretary

Directors

J.R. Bittner Rycon, Inc.

Gene Brown Alliance Drywall Interiors, Inc.

Jay Davis SSM Industries

Kurt F. Fernsler Burns White

Jim Hyland Specified Systems, Inc.

Paul Martin McCrossin Foundations

David Meuschke, P.E. Burchick Construction

Lance Shreffler, P.E. Gregori Construction Inc.

William P. Sullivan Marthinsen & Salvitti Insurance Group

Andrew P. Vater A. J. Vater & Co., Inc.

Rich Yohe Easley & Rivers, Inc.

Board Past Presidents

2020 – James J. Ferry II – Ferry Electric Co.

2019 – Michael G. Nehnevajsa – Landau Building Company

2018 – Brian McKay * – AMB, Inc.

2017 – Scott Harris – Harris Masonry, Inc.

2016 – John L. Golem – FBM Wholesale Builders Supply, Inc.

Past Presidents

2015 – John M. Matig
2014 – Brad S. Bridges
2013 – William K. Wilson
2012 – Mark Edgar
2011 – Jeffrey C. Landau
2010 – James J. Zukowski
2009 – Joseph E. Burchick
2008 – William R. Miller
2007 – R. Lee Totty
2006 – Daniel J. Vater
2005 – Ted Schroeder *
2004 – John Morris Jr.
2003 – Lee Harris
2001-2002 – Kenneth L. Brown
2000 – V. O. George
1999 – Richard D. Hoag
1998 – Glenn A. Gates
1997 – Thomas A. Landau
1996 – T. H. (Ted) Frantz *
1995 – John Coco
1994 – Thomas (Tink) J. Bryan *
1993 – John D. Gibbon *
1992 – William F. English *
1991 – Robert G. Friday *
1990 – Donald L. Lampus
1989 – Blair D. Douglass *
1988 – Dennis J. Mogan III

1987 – James F. Hofrichter *
1986 – T. S. Duval *
1985 – E. P. Sauer *
1984 – John Deklewa Jr.*
1983 – Patrick Harmon Jr.*
1982 – Robert R. Busse *
1981 – John O’Farrell Jr.*
1980 – Joseph A. Vater *
1979 – Robert R. Frame *
1978 – John J. Crowley *
1977 – Donald Harris *
1976 – Stan Thomas *
1975 – Stephen N. Martin *
1974 – T. O. Brigham *
1973 – A. R. Chambers Jr.*
1972 – Donald M. Brown *
1971 – Michael A. Coco *
1970 – Russell F. Meyerl *
1969 – D. J. Mogan Jr.*
1968 – Pasquale Navarro *
1967 – A. B. Starr *
1966 – James L. Coleman *
1965 – D. C. Peters *
1964 – Ralph B. Martin *
1962-1963 – Thomas J. Landau *
1959-1961 – George M Beveridge *
1956-1958 – Paul C. Riffle *

1953-1955 – Leland M. Weed *
1950-1952 – Domenic Navarro *
1947-1949 – K. Allen *
1944-1946 – Calvin Landau *
1941-1943 – S. Nelson Martin *
1938-1940 – Frederick D. Unkefer *
1935-1937 – Thomas M. Brown *
1932-1934 – C. A. Powell *
1929-1931 – W. F. Trimble Jr.*
1928-1926 – J. P. Eichleay *
1923-1925 – Charles Wilson *
1922-1920 – David T. Riffle *
1915-1919 – S. P. Trimble *
1912-1914 – Robert K. Cochrane Sr.*
1911 – W. N Kratzer *
1904-1907 – Samuel Francis *
1903 – R. Rose *
1902-1903 – James J. Munn *
1899, 1908-1910 – Adam Wilson *
1898 – S. Elliot *
1897 – T. Powell *
1896 – A. Steel *
1894-1895 – W. R. Stoughton *
1889, 1890, 1900-1901 – W. P. Lupton *
1887-1888, 1891-1892 – Hamilton R. Barnes *
1886 – A. Cochrane *

* (deceased)